خیلی ها میگن همه اونائی که دوست دارن به یه هدفی برسن ولی میبینن که سنشون رفته بالا و نا امید شدن، میتونن احمد پورمخبر رو واسه خودشونه یه الگو قرار بدن. پیرمردی که در سن 70 سالگی خیلی به صورت اتفاقی توسط رضا ...

خیلی ها میگن همه اونائی که دوست دارن به یه هدفی برسن ولی میبینن که سنشون رفته بالا و نا امید شدن، میتونن احمد پورمخبر رو واسه خودشونه یه الگو قرار بدن. پیرمردی که در سن 70 سالگی خیلی به صورت اتفاقی توسط رضا عطاران کشف شد و خیلی زود هم تبدیل به یک سوپر استار در سینمای ایران شد. شاید اغراق نباشد اگر محبوبیت احمد پورمخبر، بازیگر 76 ساله سینمای ایران را در رده سوپراستارهائی مثل محمدرضا گلزار، امین حیائی، شهاب حسینی و .... بدانیم. اما بد نیست چند نکته از زندگی و سرگذشت این پیرمرد محبوب سینمای ایران را در زیر بخوانیم.

- پورمخبر باجناق عباس قادری خواننده معروف پیش از انقلاب کشورمان است. اما معتقد است که باجناق واسه آدم فامیل نمیشه... همونطوری که چس فیل (همون پاپ کورن خودمون که هنوز قدیمی ها بهش میگن چس فیل) قاطی آجیل نمیشه.

- پور مخبر قبل از اینکه هنرپیشه بشه میوه فروش بوده. از میوه فروشی سیار با چرخ دستی گرفته تا وایسادن در مغازه و با وانت اینور اونور رفتن.

- پورمخبر خیلی اتفاقی به یه مدرسه رفت و بابای مدرسه شد. بعد از مدت کوتاهی با اینکه تحصیلاتش حتی به سیکل هم نمی رسید معلم کلاس اول دبستان شد. پورمخبر نزدیک به 8 سال سابقه کار در آموزش و پرورش داره. خودش میگه یه روز وسط ساعت کاری به مدیر مدرسه گفتم برم تا سر کوچه و بیام.... رفتم و دیگه برنگشتم. در واقع برگشت سر کار سابق خودش همون میوه فروشی.

- در حالی که پسرش، محمد پورمخبر به دفتر رضا عطاران میره برای تست، عطاران پدر محمد که همون احمد آقای پورمخبر باشه رو میبینه و واسه یه نقش پیر مرد می پسنده. البته محمد هم بعدا توسط خود عطاران وارد دنیای بازیگری شده و الان در چند فیلم و سریال ایفای نقش کرده. اما هرگز به شهرت و محبوبیت پدر پیرش نرسیده.

- دستمزد فعلی پور مخبر در حال حاضر برای ایفای نقش در هر فیلمی متوسط 15 میلیون تومان است. اما اصلا از میزان دستمزدش راضی نیست و معتقده که کمتر از خیلی از عوامل فنی میگیره. پورمخبر میگه وقتی الان سوپر استارها بالای صد میلیون دستمزد میگیرن خدائیش این دستمزد واسه من کمه.

- خدا را شکر وضعیت مالی پورمخبر خوبه. اون دو تا ماشین داره. ماشین اولش BMW 525 کروکه و ماشین دومش یه مزدا 3 نیو. خودش که اصلا از رانندگی خوشش نمیاد و حال و حوصله اش رو هم نداره (راستشو بخواهید انگار اصلا رانندگی درست و حسابی بلد نباشه) واسه همین همیشه و همه جا پسرش محمد باهاشه و واسش رانندگی میکنه.

- معمولا کمتر از اتومبیل بی ام دبلیو استفاده میکنه. ولی همیشه موقع عقد قرارداد با این ماشین به دفتر تهیه کننده ها میره. ولی واسه رفتن سر لوکیشن فقط از مزدا استفاده میکنه.

- پیش از این تو زندگیش هیچ وقت فکر نمی کرد که از باجناقش معروف تر بشه. اما حالا میبینه که سر پیری حسابی از باجناقش معروف تر و محبوب تر شده و از این بابت کیف میکنه.

- واژه جوان اول سینما را حتما شنیدید. اما کسی تا حالا پیرمرد اول سینما را نشنیده بود. پورمخبر معتقده که خودش پیرمرد اول سینمای ایرانه.

- پورمخبر تا حالا در 38 فیلم و سریال بازی کرده که از نظر خودش بهترین اینا یکی ترش و شیرینه و یکی هم خروس جنگی.

- پورمخبر به رضا عطاران اینقدر علاقه داره که اونو مثل پسر خودش میدونه. هروقت که کار نداشته باشه پاتوقش دفتر رضا عطارانه و از نظر پورمخبر بهترین صفت رضا عطاران اینه که چشمش پاکه و اصلان هیز نیست. (جلل الخالق....) حتی معتقده که از این بابت کاملا مثل جوونیای خودشه.

- خودشم نمیدونه که چرا چند وقت پیش شایعه مردنش سر زبونا افتاد. اما میگه این شایعه کمک کرد که محبوب تر و معروف تر هم بشه و از این بابت ناراضی نیست.